شیخ و مریدان

روزی شیخ در جمع مریدان نشستندی و از فضائل و معایب ماه های سال گفتندی! یکی از مریدان که بسیار سر در خشتک داشت ناگاه سر بیرون آورد و از شیخ پرسید : یا شیخ آیا از میان اینها، ماهی هست که فضائل بسیار داشته و معایب اندک؟
شیخ اندکی دست به محاسن شد و به فکر فرو رفتتندی!!! مریدان که خود را برای نعره زدن و جرواجر کردن خشاتک آماده کردندی همچون بز به شیخ خیره گشتندی تا شیخ پاسخ این سوال را همی دهد!
بعداز مدتی شیخ دست از محاسن کشید و سر از خشتک مبارک بیرون آورد و گفت : آری در میان 12 ماه سال، ماهی وجود دارد از فضائل سرشار و از معایب تهی! لیکن هر کسی که متولد این ماه باشد، جمله از افراد خاص است که همه آرزو دارند در رکاب ایشان باشند! مردان این ماه جملگی شیخ و زنان این ماه جملگی شیخ پرورند!!
مریدان گفتن : یا شیخ این ماه کدام است؟
شیخ نعره برآورد :مهر!!!!
مریدان که هیچ یک متولد این ماه نبودندی از حسادت خشتک ها بر سر کردندی و نعره زنان در کائنات گم گشتندی و هنوز خبری از ایشان نبودندی...

/ 7 نظر / 18 بازدید
رها

اشتبا نشنیدی؟!؟!؟! گفته آبـــــــــــآنـــ...!

محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- ------*♥*♥*♥*♥*♥*----- -------- *♥*♥*♥* -------- ----------- *♥* ----------- ┐──────────────────────────────────────────────────────┌ امیرالمؤمنین امام علی عليه السلام فرمودند: هيچ ثروتی چون عقل و هيچ فقری چون جهل و هيچ ميراثی چون ادب و هيچ پشتيبانی چون مشورت نخواهد بود. تحف العقول، صفحه ی 89 ┘──────────────────────────────────────────────────────└

sara

سلاااااااااااااااااااااااااااااام آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآپم بیا دیگه

نیکتا

salam khobi man hanoz ax nazashtam vali har vaght gozashtam behet khabar midam ke biai

سنا

ـه شُده ام زیـر ِ ایـن هـجوم دَر مَستـی هَـم نِجآتــی نیست دیگـَـر !

[تایید]